İKAMET İZNİ BAŞVURU SÜRECİNE İLİŞKİN DEĞİŞİKLİK HAKKINDA DUYURU

 

Daha etkin ve verimli hizmet sunulması amacıyla e-ikamet randevu sisteminde değişiklik ve iyileştirme çalışmaları yapılmaktadır. Yapılan değişiklik neticesinde tüm ikamet izni-ilk başvuru ön kayıtlarda yer alan  “Türkiye’ye Girişteki Pasaport Numarası” ve “Sigorta Bilgileri”nin güncellenmesi gerekmektedir.
 
Yapılan değişiklik ile birlikte sadece İstanbul il/ilçelerinden ikamet izni başvurusunda bulunacak yabancılar için “randevu tarih ve saati” sistem tarafından otomatik olarak dağıtılarak seçmiş olduğunuz iletişim tercihiniz doğrultusunda tarafınıza bildirilecektir.
 
Daha önce İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğünden ikamet izni talebi oluşturan yabancıların e-ikamet randevu sistemi üzerinden ikamet ön kayıt başvurusunu 10 Nisan 2018 tarihinden itibaren en kısa sürede güncellenmesi gerekmektedir. Güncelleme işlemini tamamladıktan sonra ileri günlerde sistem tarafından otomatik dağıtımı yapılacak olan randevu tarihiniz seçmiş olduğunuz iletişim tercihiniz doğrultusunda tarafınıza bildirilecektir. İlk kayıt tarihiniz göz önünde bulundurularak güncelleme işlemi herhangi bir hak kaybına sebebiyet vermeyecektir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.